Oparcie i podłokietniki w fotelu biurowym

Aby fotele biurowe były ergonomiczne, muszą posiadać kilka istotnych elementów takich jak zagłówek czy wygodne siedzisko. Nie sposób jednak kupić taki fotel biurowy, który będzie dopasowany do potrzeb każdego i sprawdzi się w każdej sytuacji. Najlepiej więc wybierać te modele, które mają szeroką możliwość regulacji poszczególnych elementów. Szczególnie dużą rolę odgrywa w tym przypadku oparcie i podłokietniki.

Oparcie

Najważniejszym elementem fotela biurowego jest jego oparcie, które służyć ma odciążeniu mięśni utrzymujących podstawę oraz zachowywać anatomiczne krzywizny kręgosłupa. Źle dobrane może powodować spłycenie krzywizn lub ich pogłębienie. Optymalne oparcie powinno być odchylona o około 10 stopni, a także posiadać regulację zmiany kąta odchylenia oraz zagłówka.

Podłokietniki

Zadaniem podłokietników jest ustabilizowanie i odciążenie dłoni. Sprawdzą się doskonale szczególnie u osób piszących na klawiaturze. Tak samo jak w przypadku oparcia, podłokietniki muszą mieć możliwość regulacji, inaczej okażą się niepraktyczne i mogą przyczyniać się do pogłębienia bólów pleców czy nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa. Podłokietniki regulowane, takie jak w fotelach Ergohuman, to najlepsze rozwiązanie.

ergohuman premium